Advertisement
Ana Menü
Ana Sayfa
Fizme Galeri
Video ve Resimler
Fizme hakkında
Haberler
Linkler
Fizmeliler
Şiirlerim
Arama Yap
İletişim
Ziyaretci defteri
Popüler
Fizme sayaç
Bugün306
Dün1450
Hafta1756
Ay29527
Hepsi2831439

En Son Haberler


Adem Eyüpoğlu Yazdır E-Posta

 

 
adem_eyupoglu.jpg
 Adem Eyüpoğlu
 
   Herkesi ağlatacak şiir kitabı 2008’de piyasaya çıkıyor

 

 

Yeni dönem şairlerden biri olan Adem Eyüpoğlu’nun, ‘Dün, kendime seni anlattım’ isimli ilk şiir kitabı 2008’de piyasaya çıkıyor. ‘Yüzyılın ağlayan şiirleri’ olarak yorumladığı kitapta geçen 65 şiirin birçoğu yaşanmış olaylardan alıntı. Diğer şiir kitaplarından farklı olarak birde deneme bulunan kitapta ‘Gözyaşı mevsimi’ oldukça etkileyici bir yazı. Kitabın Önsözünü ise Dünya ve Türk Tıp biliminin yakından tanıdığı ünlü beyin cerrahı Prof. Dr. Cüneyt Turan yazdı.

Ordu’nun Kumru ilçesine bağlı Yukarı Damlalı beldesinde doğup büyüyen Adem Eyüpoğlu, yüreğimin sesine kulak verdim diyerek hazırladığı ilk kitabını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ortaokul yıllarında edebiyat öğretmeni Bedriye Hanım’ın teşvikleri sonucu şiir yazmaya ağırlık veren Eyüpoğlu, “Dün, kendime seni anlattım” isimli ilk şiir kitabı 2008’de kitapçı raflarını süsleyecek. Eyüpoğlu’nun 4 yıldır biriktirdiği şiirlerden oluşan kitabın önsözünü ünlü beyin cerrahı Prof. Dr. Cüneyt Turan yazdı.

Özlem, hasret, gurbet, ayrılık ve aşk gibi temel unsurlar üzerine kurulan şiir kitabında geçen şiirlerin birçoğu yaşanmış olaylardan oluşuyor. Kitabın kapak resmi ve tasarımı da yine Adem Eyüpoğlu’nun kendisine ait. Kitapta 65 şiirin yanında bir de deneme bulunuyor. Gözyaşı Mevsimi ismini taşıyan denemeden çok etkilendiğini söyleyen Prof. Dr. Cüneyt Turan, bu yazıdan sonra kitabın ön sözünü yazmaya karar verdiğini söylüyor. Gündüz kitapevinden çıkacak olan şiir kitabının sponsorluğunu ise Aslan Ticaret adına Tuncay Aslan üstlendi.

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan ve halen İstanbul’da gazetecilik görevini yürüten Adem Eyüpoğlu ayrıca, Ordu’nun da aralarında bulunduğu 10 ili kapsayan tanıtım gezileri düzenleyecek. Kendini “Ben şair bir adamım hayatsa kiralık bir katil” olarak tanımlayan Eyüpoğlu, hayatın her zaman sevdiklerini kendisinden ayırdığını söylüyor.  2008’in ilk aylarında tüm kitapçıların raflarını süsleyecek olan kitabın özü, yeni dönem şairlerin serbest yazım tekniğinden oluşuyor. Eyüpoğlu’nun şiirlerini başta yazarlık yaptığı www.kumrukent.com başta olmak üzere şair ve yazarların resmi portalı olan www.antoloji.com ‘da bulabilirsiniz. Şairin şiirleriyle ilgili videolarını ise www.youtube.com ‘a Adem Eyüpoğlu yazarak izleyebilirsiniz.

 

Adem Eyüpoğlu kimdir:
Bu araştırma uzman bir kadro tarafından Adem Eyüpoğlu için özel olarak hazırlanmıştır.

Uzmanlara göre Adem Eyüpoğlu; coşkulu ve yeni fikirlerle dolu bir insan. İyimser, hazır cevap, üretici ve kendisine güvenen yapısı ile, olması mümkün olanı hemen kavrayan, orijinal bir zihne sahip. Onun için hayat, heyecanlı bir tiyatro sahnesidir. İhtimallerle çok ilgili olduğu için, her zaman seçeneklerinin fazlalaşmasını arzular. Adem Eyüpoğlu, duyuları güçlü bir gözlemcidir ve sıra dışı olan her şeyi hızla farkeder. Meraklı yapısı sayesinde de, anlamayı yargılamaya tercih eder. Hayal gücünü kullanan, uyumlu ve uyanık kişiliği, Adem Eyüpoğlu'nun en fazla ilhamdan etkilenmesini sağlar, bu yüzden Adem Eyüpoğlu yüksek potansiyelli bir mucittir. Şekilcilikten uzaktır ve sonuç almanın değişik yeni yollarını bulma yeteneği vardır. Adem Eyüpoğlu gibi insanlar düşünce ve uygulamanın yeni yollarını açarlar ve o yolları açık tutarlar. Adem Eyüpoğlu üretici fikirleri ile buluşurken, içten gelen enerjisine güvenir, problem çözme fikri onu motive eder, sürükleyiciliği ile kendi yeteneklerini, çevresindeki insanların güçlü yönleri ile kolayca birleştirebilir. Hayat dolu ve ikna edici kişiliği ile, insanlara sıcaklık, sempati ve nezaketle yaklaşır, sorunlarına çözüm bulmaya çalışır. Algısı ve empatik özellikleri gelişmiştir ve çevresindeki insanların gelişimine ilgi duyar. Hayatında harmoni ister ve çatışmadan mümkün olduğunca kaçınır. Maddi birikimlerden ziyade, enerjisini insan ilişkilerini sürdürmek için harcamayı tercih eder ve çok çeşitli ilişkileri hayatta tutmak için gayret gösterir.
EN MUTLU VE BAŞARILI OLDUĞU ALANLAR:
ÜRETKENLİK ALANINDA: Gazeteci, oyun yazarı, aktör, müzisyen, besteci, iç dekoratör, çizgi film yaratıcısı, sanatçı, editör, grafik sanatçısı.


ÖZGEÇMİŞİ:

Ordu'nun kumru ilçesinde 1983 yılında dünyaya geldi. İlköğretimini Kumru'da Lise eğitimini Fatsa'da tamamladı. Orta ve Lise hayatı süresince, resim, şiir, satranç'ta çeşitli dallarda ödüller kazandı. İlk şiiri'ni 7'inci sınıfta yazdı. Edebiyat öğretmeni Bedriye hanımın teşvikleri sonucu şiire yöneldi. Resim alanındaki başarısını sadece hobi olarak devam ettirmektedir. 1999-2000 yılında Lise'den mezun olduktan sonra 2001 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni kazandı. 4 yıllık öğretim hayatı süresince çeşitli radyo, ajans ve gazetelerde çalıştı. 2005 yılında üniversite hayatını tamamladıktan sonra İstanbul’a gelerek çeşitli gazete, dergi ve ajanslarda muhabir olarak gazetecilik yaptı. Adem Eyüpoğlu, Ümraniye Belediyesi'nin düzenlediği şiir yarışmasına katılarak ilk kez ulusal bazda bir yarışmaya katılmış ve teşekkür belgesi elde etmiştir. Eyüpoğlu, halen kendini geliştirme adına, şiir, deneme ve kitap yazma çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 
Son Güncelleme ( Cuma, 04 Ocak 2008 )