Advertisement
Ana Menü
Ana Sayfa
Fizme Galeri
Video ve Resimler
Fizme hakkında
Haberler
Linkler
Fizmeliler
Şiirlerim
Arama Yap
İletişim
Ziyaretci defteri
Popüler
Fizme sayaç
Bugün285
Dün1450
Hafta1735
Ay29506
Hepsi2831418

En Son Haberler


Ziyaretci defteri

Ziyaretçi Defterinde toplam 3201 kayıt bulunmaktadır.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107

İsimKayıt
Salih
Nerden: Ege Bölgesi
Tarih: Çrş 01 Kas 2006 19:09:30 CET
Tüm fizmelilere kucak dolusu sevgiler ve saygılar sunuyorum...sayın Mehmet Arşın beye buradan selamlarımı yollamak istiyorum ve başarıların devamını diliyorum.. :)
salih_azalma@mynet.comMajestiK35@hotmail.c
ramazan öğür
Nerden: istanbul
Tarih: Çrş 01 Kas 2006 17:50:56 CET
ramazan öğürden tün fizmelilere akrabalarıma ve beni tanıyan tanımyan herkese sevgi ve saygılarımı sunarım bu siteyi oluşturan abimizede hayırlır işler dilerim. :cry :cry
İsmet kaymak
Nerden: kumru-ordu
Tarih: Çrş 01 Kas 2006 13:53:50 CET
Ben bilirim diye işi geçiştirmeden,geçmiş bayramlarıda,şimdiki bayramlarıda,o havasını teneffüs ederek yaşayan biri olarak,bazı arkadaşların düşündükleri gibi karamsar da değilim.Önceki kuşak insanlarının bazı imkanları daha dar olduğundan,Yılda bir de olsa bayramları iple çekiyor ve hoş sohbetlerle iyi vakit geçiriyor,seviniyor sevindiriyorlardı.Bir özlem vardı.O özlemlerini o gün giderbiliyorlardı,Başka imklanlarıda yoktu.telefon.yok,Televizyon yok,Bilgisayar yok.yokda yok.Bu yoklar içinde kalmış insanlar.Birde her türlü imkanı bol olan insanlar....İşte o bayramlarda ayaküstüde olsa hal hatırların sorulması,ayrı bir telaş,ayrı bir heyecan veriyor insana,orada içilen çaylar,yemekler,ceviz helvaları yedikce daha iyi kaynaşmalar oluyordu.Akşam olduğunda evlerimize dönüp o günün muhasebesini yapanlar iyi bilirler,falan dostumu,arkadaşımı gördüm.aylardır görmemiştim.Bayram yerine gitmekle çok iyi yaptım.çok insanları gördüm diye ev halkına anlatırız ya gitmeyenler o atmosferden uzaklardakiler,gelmedikleri için,otadı alamazlar.Hissedemezler.Ayrı bir anlamı vardır oraya gitmenin.Bu günde aynı dosluklar,arkadaşlıkları oraya gelenler yaşıyor,tat alıyorlar.Alıyoruz.Bir gün bir ama ile bir arkadaşı yemekte sarma yerken,ama niçin sarmaları çift,çift götürüyorsun(yiyorsun)der,oda sen nerden biliyorsun amasın der.Ben kendi başımdan pay biçiyorun der.Kendisi çift yediğinden ...öyle sanıyormuş.Ey fizmeliyim diyen dostlar.Her nerede olursanız olunuz.imkanları kendiniz bulmaya çalıştınızdamı gelemediniz.zamanı geçmiş değil,bayramlar eğer sevinme ,sevdirme,kaynaşma günü ise bu atmosferi yaşamak için ne yapıp yapın az gidin,uz gidin,ama bayramlarda gelin.yalancuktan yere çamura yatmadan.....Ben bildiğimi okur,bildiklerimi söylerim dersenizde kendiniz bilirsiniz.Lafla peynir gemisinin yürümeyeceğini artık herkez biliyor.Bu ekranlardan özlem gidermeye,hasret gidermeye,laf çakmaya gerek yok.Kaç kişinin evinde Bigisayr var.Ama herkesin evinde Televizyon var,telefon var.Hemide kameralı falan,.....Her evde televizyon olduğuna göre evlerimizde zurnada çalınıyor,davullarda çalınıyor.Evlerdeki aletlerle karıda ,kızda oynatılıyor.Yalanmı?Artık hayeller dünyasını bırakıp gerçekleri görme zamanıdır.Başkasına sofu gözükmenin bir faydası da yok.Evinde televizyonda her şeye bakıyorsun.Sonrada benim köyümde ah çekerek eski bayramlar falan .Davul çalınmaz köyüm diyeceksin geçelim beyler,dostlar bunları....Sen,ben insanlığa zerre miktarı da olsa ne kadar faydan oluyor.Ne tür hizmetler yapabilirim deme zamanıdır zaman.Ne kadar tasarruf yapıyor,ne kadar kazanıyorum.Kaç insana bu kazancımdan verebiliyorum.faydalı olabiliyorum.deme zamanıdır şimdi... gel zaman geçmiş değil haydi tam zamanıdır.Dostluklar kalıcı ise ömürler uzun ve sağlıklı olur.Hoşca kalınız.sağlıcakla kalınız.Gurbet dostları. 
ismet Kaymak
ismet_kaymak@hotmail.com
HAKKI BEYTarih: Sal 31 Eki 2006 21:22:24 CET
fizmeli güzel insan mehmet ARŞIN Herkes senin gibi fizmelilere faydalı olsa Bizleri birbirimize kaynaştırmak için Bize bir köprü yaptın bu köprünün temelleri çok sağlam sana sonsuz teşekkürler.çeşmeler yaptın susayan insanlara doya doya içsinler diye susuzluğumuzu giderdin karıncaya sormuşlar nereye gidiyorsun karınca demişki şu dağın arkasında sevdiğim var ona gidiyorum sen nasıl gideceksin oraya dağlar,sular,var karınca demişki gidemesemde yolunda ölürüm demiş.sevdiklerimizi görmsekde onlar bizim taaaa kalbimizde olduğunu aslaaaa unutmayın asla boynumuz eğik olmasın doğru olalım asla eğri devrilmeyelim.aynaya nasıl bakarsak ayna bizi aynaya nasıl baktıksak ayna aynısını gösterir.YILDIZ gibi gece parıldayalım ama asla kaybolmayalım akan ırmak gibi olalım ama asla taşmayalım. güneş gibi olalım asla yakmayalım. Glin FİZMELİLER HEP BERABER ÇİÇEK OLALIM güüüül OLALIM GÜNEŞ OLALIM YAĞMUR OLALIM YILDIZ OLALIM SONSUUUUZ TEŞEKKÜRLER mehmet ARŞIN,A 
 
HAKKI BEY 
KÜÇÜKKÖY CAMİ İMAMI 
GRESUN
beyoglu.52@hotmail.com
YILMAZ İMANLIK
Nerden: Samsun
Tarih: Sal 31 Eki 2006 20:18:03 CET
Bu yazıyı Hakkı Bey'in yazısından sonra paylaşma gereği duydum. aynı duyguyu paylaşan herkese selam 
 
 
FİZME’DE BAYRAM SABAHI 
 
Eskilerin dilinden düşürmediği bir tabir vardır: “Âh o eski bayramlar!” O kadar eskimiş olmasak da biz bile zaman zaman kullanıyoruz bu tabiri. 
Değişen teknolojiyle birlikte hayatımızda değişen o kadar çok şey var ki. Geleneklerimizi, göreneklerimizi bir bir mazinin siyah beyaz sayfalarına gömüyoruz. 
Çocukluğumda büyük bir heyecanla başlardı Fizme’de bayram sabahı. En güzel elbiseler giyilirdi. Yeni alınan kara bir lastik bile bizi o kadar çok sevindirirdi ki. Bunu anlatamam. Bütün gece boyunca onunla yatardık kimse çalmasın diye. Gerçi kimsenin bizim lastiğimizi çalacağı falan yoktu ya… 
Bayram namazından sonra erkekler bayram yerine giderken kadınlar da “Kayabaşı”nda oturur, kendilerine göre bayramın tadını çıkarırlardı. Oraya hiçbir erkek gitmezdi eskiden. 
Bayram yeri o zamanlar bize çok büyük gelirdi.Bu büyüklüğü yalnızca fiziki bir mekan olarak düşünmezdik.Bize göre oranın ayrı bir kutsiyeti vardı.Kenarından şırıl şırıl akan billur dere yüreğimizi ısıtırdı. Yiyeceklerimizi hep onun kenarında yerdik. Soğuk mevsimlerde bile çocuklar o derede heyecanla yüzerdi.  
Bayrama gelenlerin ilk amacı, eşi dostu görmek, onlarla hasret gidermekti. Kaç tane dost eli sıkılırsa o kadar kâr sayılırdı. Orada herkesi bulabilirdiniz. Çünkü Kumru’nun bütün köyleri oraya akardı. 
Misket oynayan çocuklar bayramın değişmeyen yüzüydü.Misketler bizim için bir cam parçasının ötesinde çok şey ifade ediyordu.Onlar bizim hayal dünyamızın renkleriydi. 
Eski bayramlar böyle yaşanıp gitti… 
Ya sonra! Sonrası, maddi ve manevi yönden tamamen değişen bir tablo. 
İlk olarak bayanların da yavaş yavaş bayram yerine adım attıklarını görüyoruz.Tabi ki onların gelmelerine karşı falan değiliz.Onları sadece tezgah başında köfte ekmek satarken gördüğümüzde bayramın manevi boyutunun tamamen aşıldığını ve insanların bayramı sadece para kazanmak için bir fırsat gibi değerlendirdiklerini görmek bizi üzüyor.Belki bu da olmalı. Ancak ilk amacımız, bayramın sımsıcak atmosferinde dostlarla hasret gidermek olmalı. 
Önceleri bütün akrabalarımızı bayram yerine ayak bastığımız ilk anda görürdük. Şimdi ise çoğunun saatlerce okey masasından kalkıp bizi görmesini bekliyoruz. Yine de gelmedikleri oluyor. Çaresiz kahveye gidiyor ve okey taşlarının bizimle alay ettiğini bile bile orada bayramlaşıyoruz. Geldiğimiz nokta çok düşündürücü… 
Yo…Yo… Bunu söylemeden geçemem.! O bina yok mu, bayram yerinin ortasına kondurulan o bina! O aslında bir bina değil, çocukluğumuzun renkli dünyasına indirilmiş garip bir göktaşı. Evet bir göktaşı Sahi, o kadar arazide o binayı yapmak için başka bir yer bulunamadı mı? Bunu yapanlar geleneklerimizi, göreneklerimizi hiç düşünmediler mi? Galiba bu bir “duygu” meselesi. Ya da anlayış .  
Yaşlı insanların yağlı güreşleri seyretmek için nasıl çaba sarf ettiklerini ve onların gözlerindeki hayranlığı unutanınız var mı? Belki de güreşçilerde kendi gençliklerini buluyorlardı.. 
Ya da gençlerin ağaçların dallarına çıkarak düşüp bir yerlerini kırmak pahasına pehlivanlara bakışını… 
Şimdiki bayramlarda ağaçlara çıkan gençleri göremiyoruz. O ağaçlar hala yerinde duruyor mu dersiniz? Belki çoğu kesildi. Ya da bayramın gittikçe değişen yüzünü görünce kendi kendilerine üzüntüden, kahırdan kuruyup gittiler. Çünkü orada yaşanan en güzel anılara onlar şahit olmuştu. Onların gövdesine yaslanarak dertleşmişti baba ile oğul. Yine onların altında öpülmüştü öpülesi eller. Onlar bayramın en yaşlı dedeleriydi. 
Bir de derenin kenarındaki sarı çiçeklere bakın. Hala güzel güzel kokular yayıyorlar mı? Olmayan çiçeğin kokusu da olmaz öyle değil mi? 
O çiçekler ki, taşların arasından bile insanlara gülümserdi… 
Hâlâ kendi kendimize sormadık mı bütün bu güzellikler neden bir bir yok oluyor diye.Hala nerede hata yaptığımızı düşünen yok mu? Bizden sonraki nesillere daha cansız, heyecansız bir bayram sabahı bırakmaya hakkımız var mı? 
Artık bayrama gitmekle pazara gitmek arasındaki farkı çözmek zorundayız. 
Bu bayramda yine gelmiyorum. 
Ama yine de bayramınız kutlu olsun Fizme’nin ey güzel insanları! 
Sahi, beni tanımıyorsunuz değil mi? 
Ben oradayım.; 
Gördüğünüz bütün köy çocuklarının gözlerinde yaşıyorum… Ocak 2002 Ramazan Bayramı 
 
 
th
sairim52@hotmail.comhttp://www.sonbahar.hikayesi.com
mustafa alkış
Nerden: aktaneli mustafa
Tarih: Sal 31 Eki 2006 19:08:34 CET
degerli fizmeli hemşehrilerim hepinizi saygı ile selamlıyorum kurbanda göruşmek üzere :p :zzz :roll
lgşhttp://fkvjnkv
osmanbeniz
Nerden: istanbul
Tarih: Sal 31 Eki 2006 18:51:59 CET
Dünyanın heryerindeki hemşehrilerimize selamlar! 
Hayırlı akşamlar. 
Av.Osman Beniz
osmanbeniz@hotmail.comosmanbeniz@hotmail.c
ADEM AYDIN
Nerden: TORBALI/İZMİR
Tarih: Sal 31 Eki 2006 14:06:46 CET
SLM FİZMELİLER SLM ZEKAYİ AYIK ABİ NASILSINIZ NASIL KUMRUDA VE KÖYDE DURUMLAR HERKEZE KUCAK DOLUSU SLMLAR ALLAH'A EMANET OLUN SAYGILARIMLA
muharrem ortaTarih: Sal 31 Eki 2006 09:16:36 CET
saygıder fizme sitesi ziyaretçileri fizmelilren buluşma mekanı olan siteye girdiğinizde mesaj bırakın adres ve ne iş yaptığınızı yazın bu şekilde olursa fizmeliler daha iyi kaynaşır hepinize selamlar
zekayi ayık
Nerden: kumru
Tarih: Pzt 30 Eki 2006 16:51:21 CET
değerli fizmesitesinin kurucuları ve ziyaretci arkadaşlar.hep iyi günde veyahut kötü günümüzde hal hatır sorcak değiliz ya bırazda normal günlerimizde yazışmalarımızı sürdürelim diyorum.bu site hepimizin kimse kimseye küsüpde yazı yazmamaklık yapmasın bazı arkadaşlar devamlı yazı yazıyordu bakıyorum takip ediyorum çok zamandan beri bu sitemize duyarsız bakıyorlar belki işleride yoğun olabilirler ama bi selam dahi yazmak zaman alacağını zannetmiyorum.sitemize sahip çıkalım diyor tüm arkadaşların sağlık haberlerini beklerim selamlar mutlu günler.
ayikgidapazari1@hotmail.comhttp://fizmeayikgidapazari1@hotm
veysel karani şalTarih: Pzt 30 Eki 2006 14:26:45 CET
tüm fizmelilerin ve kumrulu hemşehrilerimin bayramını kutlar hayırlı işler dilerim yukarıfizme fatih mhden bafra kahramanlar köyü cammii imam hatibi bafra samsun
adem aydın
Nerden: torbalı/izmir
Tarih: Pzt 30 Eki 2006 12:30:01 CET
slm fizmeli dostlar nasılsınız tüm fizmelilere ve değerli dostum kardeşim selman alkana sevgi ve saygılarımı iletiyorum cümleten allah a emanet olun :roll
vefakar_fizmeli_83@h
muharrem ortaTarih: Pzt 30 Eki 2006 08:14:10 CET
tüm fizmelilerin ve sitemizin kurucusu ve yayıncısı sayın mehmet arşın beyin cumhuriyet bayramını tebrik eder saygılar sunarım muharrem orta il kültür ve turizm şube müdürü samsun
hakkı BEYTarih: Paz 29 Eki 2006 15:29:26 CET
SAYGILARIMLA 
ben bu bayramda fizmeye bayrama gittim ama o eski bayram neşesini fizmede göremedim neden derseniz tam bir bayram yeri değildi karma karışık tam bir düzen yokyu yüz yıllar bir mazisi olan o bayram yeri ve bayram öyle olmamalıydı bayramlarmızla özleşen güreşimiz bile basite alınmıştı bizler fizmemizi böylemi tanıtacağız yabancı birilerine fizme denince ilk söyledikleri ilim sahiplerini ve döğün bayramlarda yapılan güreşlerimizden söz ederler ama artık bunlardanda söz edmiyorlar bizleri artk yanlış anlamaya çalışıyorlar bir muhteşem camimiz bile yok bir kaynaşma günümüz bile yok bizden önceki büyüklerimiz mezardan kalksalar bizleri fizmeden kovarlar onlar bize böyle fizme bırakmadıklarını düşünüyorrum bir hapan çayırında bir kaynaşma tanışma hocalarımızın öncülüğünde neden yapmıyoruz okulumuzun camimizin bile şu çağda bile suyu wcsi yok hani böylemi müslamanlık yoların kenarlarına bir bakın hep bira kutulrı fizmenin yakınında bile davul çalınmazken helal olsun başımızdakiler fizmenin göbeğinde kendi elleriyle davulları çalmadılarmı şunu demek istiyorm fizme bizim fizmeden başka fizme yok  
saygılarımla 
hakkı bey 
GİRESUN\MERKEZ  
modifiye-28@hotmail.com
Osman Saridiken
Nerden: Bodrum
Tarih: Paz 29 Eki 2006 00:04:20 CEST
Geçmiş bayramınızı tebrik eder savaşların olmadığı bir dünya temenni ederim.
saridiken@yahoo.comhttp://www.majesty.com.tr/tr/belizia.htmosaridiken@hotmail.c
Mehmet ARSIN
Nerden: Almanya--Köln
Tarih: Cum 27 Eki 2006 17:33:05 CEST
Degerli ziyaretciler, 
yaklasik üc haftadir sitemizde bir eksiklik oldugunun bilmem kaciniz farkina vardi. Fizme chat derseniz yanilirsiniz, o simdilik teknik bir mesele. 
Evet sitemizde degerli bir dostun, özellikle bana verdigi genel ve özel manevi destekle, beni günde en az iki üc saat sizler icin ugrasmaya zorlayan, bu sitenin zaman zamanda olsa yenilikler pesinde olmasina büyük katkisi olan, Fizmede dogmadigi halde anne ve babasinin Fizmeli olsuyla, kndini fizmede dogma büyüme bir cok kisiden daha fazla fizmeli hisseden,.... Samsun il Kültür ve Turizm Müdürü sayin Muharrem Orta. 
Bu degerli dost ve hemsehrimize bir kac cümleyle hitap etmek istiyorum. 
 
Muharrem bey, 
biliyorsunuz sizin bazi fikir ve önerilerinizle kendi imkanlarimiz dahilinde Fizme adina güzel seyler yapmaya calistik ve yapacagizda. Fakat siz beni ve siteyi yanliz biraktiniz. Ziyaretci defterine baktigimda yazinizi daha dogrusu selaminizi göremedigim günler, sanki bütün gün sinifta oturmusumda ögretmen gelmemis, veya evde yapayalnizim ne gelenim var ne gidenim gibi... karmasik düsüncelerin arasinda kaliyorum.  
Sayet sizi incitecek birseylere sebep olduysam, bilinki bu farkinda olmadan vukuu bulmustur. Sayet bu sitede bizim farkina varmadan size karsi yapilan veya öyle yorumladiginiz, bir durum varsa; bosverin aldirmayin. Kendinizi tam fizmeye adamisken aman manevi olarakda uzaklasmaya baslamayin. Sizin gibilere inaniyorum,her zaman ihtiyacimiz olacak. Son olarak bu zamana kadar vermis oldugunuz destege cok tesekkür ediyor, pazartesinden itibaren eger sizi tekrar burada görmezsem cok üzülecegimi ifade etmek istiyorum.
fizmeli@gmx.de
ramazan öğür
Nerden: istanbul/üsküdar
Tarih: Cum 27 Eki 2006 14:22:39 CEST
sevgili mehmet ayık geçmiş bayramınız nğbarek olsun ellerinizden öperim yengeme ve çocuklara selamlar hayırlı günler dilerim.
r.ogur@dunyadagıtım.com.tr
Ahmet
Nerden: afyon
Tarih: Prş 26 Eki 2006 12:29:35 CEST
Sevgili fizmeliler bizsiz bir bayram daha geçti dereköyde. olanlara şenlik bana hüzün çoktü tek dilegim 
Yüreğinize damla damla umut, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun. Sevdiklerin hep yanında olsun, yüzünüz ve gülünüz hiç solmasın. Kurban Bayramımız mubarek olsun. 
olsun... Tüm arkadaşların Kurban Bayramı?nı en içten dileklerimle kutlar, sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun!  
Ahmet kahyaoğlu 
akahyaoglu@hotmail.comakahyaoglu@hotmail.c
muhammet ezTarih: Prş 26 Eki 2006 11:51:44 CEST
meraba anneme babama öpücük
necati
Nerden: beyceli
Tarih: Çrş 25 Eki 2006 23:50:09 CEST
Bir ramazanı ve bayramı daha geride bıraktık. Sağ olan elbetteki daha çok ramazanlar ve bayramlar yaşayacaktır. Bende bu bayram arifesinde Fizmede idim. Ama sorduğumda bulunduğum yerin Fizme olmadığını Avdullu köyü olduğunu söylediler. Avdullu Fizme değilmi biri beni aydınlatsın. Müderris Apdurrahman Hilmi yani Apdi Hocanın kabrini ziyaret ettim. Kabrin alttarafındaki çeşmenin suyu akmıyor. Hiç olmazsa sayın muhtar arife ve bayram günleri bu çeşmeye su akıtamazmıydı. İnşallah gelecek arife ve bayram günlerinde su akar. Saygılar sunarım.
necatisarihan@hotmail.comhttp://beyceli.info
fatih araol
Nerden: izmir
Tarih: Çrş 25 Eki 2006 22:14:19 CEST
Çocukken güzeldir bayramlar... Çok güzeldir de bayramlar, yine de en çok çocukken... 
Hep başa dökülen kolanya, bir süre sonra avuç içine dökümeye başlarsa, çocukluğun 
bittiği anlaşılır... Ama hep güzeldir bayramlar... Barışmak için, hatırlamak için, 
gitmke için, gelmek için fırsattır değerlendirebilene.. 
ve bu bayramda "Biz" olsun; "Ben" olmasın...Mutluluk parayla, eğlence zoraki olmasın veee bir kere 
söylensin, yeter olsun... 
 
En önemlisi sevgi olsun 
hayırlı bayramlar
Mustafa DEREKÖY
Nerden: Karadeniz
Tarih: Çrş 25 Eki 2006 18:44:09 CEST
Sevgili Fizmeli ve Kumru'lu kardeşlerimizin Ramazan Bayramı Mübarek Olsun... Mustafa DEREKÖY www.kumru.biz
fizmelimusti@hotmail.comhttp://www.kumru.biz
cem beniz
Nerden: izmir/cumaovası
Tarih: Çrş 25 Eki 2006 16:29:55 CEST
HAYIRLI BAYRAMLAR
cembeniz@hotmail.comhttp://cembeniz@hotmail.comcembeniz@hotmail.comcembeniz@hotmail.com
burak
Nerden: karadeniz
Tarih: Sal 24 Eki 2006 18:55:33 CEST
ben Kemal Yatının oğluyum benimde resmim çekınsın. Bayramınız kutlu olsun
burak_yati@hotmail.comhttp://burak_yati@otmail.comburak_yati@hotmail.c
mümin özdenTarih: Sal 24 Eki 2006 12:22:13 CEST
selamalar saygı deger fizmeliler .öncelikle mübarek ramzan bayramınızı kutlar. allahutealaadan tüm islam alemine hayırlara vesile olması dileklerimle . istanbul atek makina montaj ve servis sorumlusu.münin özden.saygı ve sevgilerimle.
vurgun5234@hotmail.com
osmanbenizTarih: Pzt 23 Eki 2006 22:44:10 CEST
Ramazan Bayramınız mübarek olsun. 
Av.Osman Beniz
osmanbeniz@hotmail.com
TARIK
Nerden: ayrancılar
Tarih: Pzt 23 Eki 2006 22:20:58 CEST
sayın KENAN ARAOL HOCAM İNSAN Bİ MSN SİNİ YAZAR BAYRAMIN KUTLU OLSUN
fizmeli87@hotmail.com
Tarık AKAR
Nerden: izmir/ayrancılar
Tarih: Pzt 23 Eki 2006 22:16:08 CEST
Bayramlar,dargınlıkların unutulduğu,insanların barıştığı,kardeşçe kucaklaştığı günlerdir.Bayramlar,milli ve dini duyguların,inançların,örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda milllet olma şuurunun şekillendiği,kuvvetlendiği günlerdir.Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle........ TÜM FİZMELİLERİN BAYRAMINI KUTLARIM
fizmeli87@hotmail.com
adnan baslik
Nerden: almanya
Tarih: Pzt 23 Eki 2006 21:08:50 CEST
İSLAM ALEMİNİN VE FİZMELİLERİN RAMAZAN BAYRAMI MUBAREK OLSUN LLAH TEKRARINI NASIP ETSIN SELAMLAR :)
kumrul69@hotmail.com
mehmet ALDAV
Nerden: KÖLN
Tarih: Pzt 23 Eki 2006 20:22:12 CEST
Evet sevgili din kardeslerim. Bir ramazan bayrami daha geldi ve sizlere bu ramazan bayraminin hayirlara vesile olmasini ve nice bayramlar görmemizi yüce allahtan niyaz ederim. Saygilarimla herkese selamlar.
olcan_22@hotmail.de
Powered by AkoBook V3.42