Advertisement
Ana Menü
Ana Sayfa
Fizme Galeri
Video ve Resimler
Fizme hakkında
Haberler
Linkler
Fizmeliler
Şiirlerim
Arama Yap
İletişim
Ziyaretci defteri
Popüler
Fizme sayaç
Bugün199
Dün1564
Hafta3213
Ay30984
Hepsi2832896

En Son Haberler


Ziyaretci defteri

Ziyaretçi Defterinde toplam 3201 kayıt bulunmaktadır.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107

İsimKayıt
Göksal ÖvmekTarih: Sal 16 Ara 2008 20:33:51 CET
Aşagıdaki Mesaj Benimdir FizmeliGöksal övmek Yazacaktım Unutuldu.Özür Diliyorum. 
FizmeliTarih: Sal 16 Ara 2008 20:09:43 CET
Tüm Fizmelilere Selamlar. 
Belediyecilik 3-5 Kişinin evinin önüne Kadar Yol Yapmak Degıldır.Ben Fizmeye Asfaltlı Öyle Otoban Gibi Yol da İstemiyorum.Zannederimki Kimseninde Öyle Bir Beklentisi Yoktur.Memleketime Gittigimde İnsanlara Layık Araclarımızın Altı Vurmadan,Camura Saplanmadan Gıtmektır.Bır Arkadasımı Memlekıtımde Mısafır Ettıgımde Utanmadan Iste Benım Gururla, Ovguyle Bahsettıgım Memleketım Burası Dıyebılmelıyım.Sımdı Hersey Maddıyat dersınız Paramız Yok Neyle Yapılsın Demeye Kımsenın Hakkı Yok Beledıyeden Once Muhatarlık Donemlerınde Bu Kadar Yapıldı Ise Beledıye Donemınde Daha Iyısı Yapılabılır.3-5 Kısıyı Ihya Etmekten Daha Ucuza Gelır.Fizmemızden Daha Kucuk ve Gelır Duzeyı Yerler Var Gıdın Oraları Gorun.Ama Orada Yasayan Insanlar Haklarını Sorgulaması Cok Iyı Bılıyorlar vede Haklarını Arıyorlar.Bız de Parmakların Sayısını Gecmeyecek Kadar Bır Insan oplulugu Var O Kısılere Bırer Parmak Bal Suruldugun de Seslerını Yukseltmezler vede Kımseye Seslerını Yukselttırmezler.Genclerımız Desenız Sorumluluktan Kacar Oldular Kımılerı Goc Gıder Ben Yırttım Dıye Dusunur.İşin Aslı Yırtmadı Korkup Kactıgı ıcın Gerıde Kalnlar Ne Yaparsa Yapsın Dıye Dusundu.Pekı Bu Fizmede Herkes Gıdecek mi ? Cevabı Hayır Hep Boyle mi Devam Edecek.? Ya Allah Aşkına Yeter Herkes Elini Vicdanına Koysun ve Dusunsun Kafasını Yastık'a Koyunca Bır Dusunsun Nereye Gıdıyoruz.Kımsenın Bahsedıldıgı Gıbı Yollar Otoban Alış Veriş Merkezleri Gibi vs.Su Bollugu da Bıttı Yazın Sular Kesılıyor Mıllet Bırbırının Suyunun Yolunu Degıstırmeye Basladı Kırgınlıklar Kavgalar.Beledıyenın Asli Görevlerinden Degilmidir Yol ve Su Vatandasının Rahatı Icın Kımse Menfaatı Ugruna Fizmemizi Cıkar Ugruna Satmasın.Tekrar Selamlar 

Mehmet Arşın`ın Fikirleri: SARI CIZMELI MEHMET AGA; FIZMELI KARDESIM FIKIRLERINI ACIK YAZMAYA CESARET EDEMIYORSAN HIC YAZMA: ISMINI BELIRTMEZSEN BU MESAJ 24 SAAT SONRA SILINECEKTIR: 
KIMSEYE KÜFÜR ETTIGIN DE YOK AMA ISMINI YAZMAKTAN NIYE KORKUYORSUN. HERKES BÖYLE KORKARSA BIZLERI APTAL YERINE KOYANLAR HAKLI OLARAK COGALIR. ISIN ASLINA BAKARSAN BIZ GALIBA FIZMELILER SÖYLEDIR BÖYLEDIR DIYE BOSUNA KASILMAKTAYIZ. GEREGINDE INSANIN ONURU, HAYSIYETI SAYILAN SECME HAKKINI BIR CUVALA,ÜC GRAMLIK METAL PARCASINA, BIR KAMYON CAKILA,... DEGISAN INSANLARIN OLDUGU BIR BELDEDE; EGER INSANLAR BUNA SES CIKARMIYORSA, BIZ FIZMELILERLE BOSUNA ÖGÜNÜYORUZ
adnan baslik
Nerden: almanya
Tarih: Sal 16 Ara 2008 20:06:42 CET
slm fizmeliler gecmis kurban bayraminiz mubarek olsun .hakan bilal kardesim eskiden biz okulun isinmasi icin odunlari kendimiz götürürdük neden devletimiz fakir olduyu icinmiydi o zamanlar bilen varsa aciklasin lütfen kaynayimi yokdu kaynak yokdu diyenler olmasin aranizda lütfen herzaman vardi olmasaydi istanbul ve ankaralara ve bursadakiler yiyemezdi.bence o zamanki babalarimiz dedelerimiz gidip istemesini bilmiyolardi validen ve ya ilgili kurum hangisi ise bir iki hafta önce burda gene yazdim ihtiyac olan seyler ilgili birimlerden istensin her sey belediyenin veya ankaradaki hükümetin görevi deyildir .bilen varsa telefon numarasi ve adresi devletin resmi kuruluslarinin lütfen buraya yazsin ney hangi kurumdan istenir hangi kurum hangi isten sorumludur .tek bi kuruma her sey yüklenirse görevi olmadiyi halde tikanma yasanir ve tikaniyoruz da saygilarimla :?
kumrul69@hotmail.com
hüseyin birTarih: Sal 16 Ara 2008 17:20:35 CET
selm enişte ben de seni aktanadan belediye başkanı adayı yım diyecek zannettim
HAKKI AKA
Nerden: AKTANE
Tarih: Sal 16 Ara 2008 13:10:06 CET
ben aktane köyünde hakkı aka herkezin geçmiş bayramını kutlarım. oğlum sezai ve sebai slm eder gözlerinden öperim
hakan bilen
Nerden: ordu
Tarih: Pzt 15 Ara 2008 19:14:46 CET
fizmede belediyecilik ve halkın belediye anlayışı ne yazıkki değişik bir anlayışla özdeşleşmiş. her türlü ihtiyacı çakılı çimentosu borusu kamyonu kepçesi vs belediyece yapılsın , evet yönetimce kaynaklanan sorun gibi algılasa da halkımızın bellek altında belediyece bunlar karşılansın anlayışı hakim. halkın büyük çoğunluğu bunu içinden isterken dil altında böyle bi başkan telaffuzu ihtiyat görme hissinden bahsetmekte. halkımız böyle bir yönetime cazip bakıyor ve bunu istiyor beleş toplumum. ama daha sıda var her uyduruk istekleri karşılansın ve yollar komple asflt olsun. yok işte kardeşim altın tasta pişmiş tavuk çok abartılı bi istek. değişimmi fizme de zor çünkü vatandaş çok istiyorum azda olsa alıyorum yetermi yeter çünkü olmayacak sandığı şeyleri aldığını zannediyo. oysa istemesi ve görmesi gerektiği şeyler başka olması gerektiğinden bihaber. dışardan görünen bu .yanlışım varsa düzeltin
Göksal ÖVMEKTarih: Cum 12 Ara 2008 17:15:48 CET
Belediye başkanı, belediye yönetiminin başı ve yürütme organıdır. Başkan, belediye sınırları içinde yaşayan seçmenler tarafından tek dereceli ve çoğunluk sistemi ile beş yıllık bir süre için seçilmektedir. Belediye başkanının, meclis üyeleri tarafından değil de doğrudan doğruya halk tarafından seçilmesi, ona belediye yönetiminde güçlü bir liderlik konumu kazandırmaktadır. Belediye başkanının görev ve yetkilerinden bazıları şunlardır:  
 
a. Belediye teşkilatının en üst amiri olarak onu sevk ve idare etmek, belediye personelini atamak, belediyenin hak ve menfaatlerini korumak. 
 
b. Belediyeyi stratejik plana uygun olarak yönetmek, belediye idaresinin kurumsal stratejilerini oluşturmak, bu stratejilere uygun olarak bütçeyi, belediye c. Meclis ve encümene başkanlık etmek ve bu organların kararlarını uygulamak. 
 
d. Belde halkının huzur, esenlik, sağlık ve mutluluğu için gereken önlemleri almak. 
 
e. Belediye mallarını yönetmek, belediye ve bağlı kuruluşları ile işletmelerini denetlemek. 
 
f. Bütçeyi uygulamak, belediyenin gelir ve alacaklarını takip ve tahsil etmek. 
 
g. Bütçede yoksul ve muhtaçlar için ayrılan ödeneği kullanmak, özürlülere yönelik hizmetler yürütmek ve özürlüler merkezini oluşturmak. 
 
h. Belediyeyi Devlet dairelerinde ve törenlerde, davacı veya davalı olarak da yargı yerlerinde temsil etmek veya vekil tayin etmek. 
 
Aşağıdaki şartlardan birinin gerçekleşmesi halinde, İçişleri Bakanlığı’nın başvurusu üzerine Danıştay’ın kararı ile belediye başkanının başkanlık sıfatı sona ermektedir: 
 
a. Mazeretsiz ve kesintisiz olarak yirmi günden fazla görevini terk etmesi ve bu durumun mahallin mülkî idare amiri tarafından belirlenmesi; 
 
b. Seçilme yeterliğini kaybetmesi; 
 
c. Görevini sürdürmesine engel bir hastalık veya sakatlık durumunun yetkili sağlık kuruluşu raporuyla belgelenmesi; 
 
d. Meclisin feshine neden olan eylem ve işlemlere katılması. 
 
 
 
Yukarıda Beledıye Baskanının gorevlerını alıntı olarak sundum okuyup bakın sızın beledıye baskanınız gorevlerını yapıyormu.Asagıda Beledıyenın gorevlerını sıze sunuyorum.Artık sızde hızmet alma haklarınız kullanın eger hızmet alamıyorsanız hesap sorun ıstemesını bılın.Saygılarımla. 
 
belediyenin görevleri  
 
 
 
1. belediye; nüfusu 5000 ve üzerinde olan yerler ile il ve ilçe merkezlerinde kurulur. belediyelerin görevleri kanunda;  
 
a) imar, su ve kanalizasyon, ulaşım gibi kentsel alt yapı; coğrafî ve kent bilgi sistemleri; çevre ve çevre sağlığı, temizlik ve katı atık; zabıta, itfaiye, acil yardım, kurtarma ve ambulans; şehir içi trafik; defin ve mezarlıklar; ağaçlandırma, park ve yeşil alanlar; konut; kültür ve sanat, turizm ve tanıtım, gençlik ve spor; sosyal hizmet ve yardım, evlendirme, meslek ve beceri kazandırma; ekonomi ve ticaretin geliştirilmesi hizmetlerini yapar veya yaptırır. büyükşehir belediyeleri ile nüfusu 50 000’i geçen belediyeler, kadınlar ve çocuklar için koruma evleri açar.  
 
b) okul öncesi eğitim kurumları açabilir; devlete ait her derecedeki okul binalarının inşaatı ile bakım ve onarımını yapabilir veya yaptırabilir, her türlü araç, gereç ve malzeme ihtiyaçlarını karşılayabilir; sağlıkla ilgili her türlü tesisi açabilir ve işletebilir; kültür ve tabiat varlıkları ile tarihi dokunun ve kent tarihi bakımından önem taşıyan mekanların ve işlevlerinin korunmasını sağlayabilir, bu amaçla bakım ve onarımını yapabilir, korunması mümkün olmayanları aslına uygun olarak yeniden inşa edebilir.  
şeklinde sayılmıştır.  
ayrıca kanunlarla başka bir kamu kurum ve kuruluşuna verilmeyen mahalli müşterek nitelikteki diğer görev ve hizmetleri de yapma veya yaptırma gibi genel bir görev verilmiştir. 

Mehmet Arşın`ın Fikirleri: YAHU KARDESIM, BÖYLE BELEDIYE GÖREVLERIMI OLUR. BILMEYEN GITSIN FIZME BELEDIYESINDEN ÖGRENSIN, BELEDIYENIN VE BASKANIN GÖREVLERINI
Mehmet ARSIN
Nerden: Köln
Tarih: Prş 11 Ara 2008 21:17:27 CET
Degerli Fizmeliler, 
 
bazi kisiler, baskalarinin ismiyle mesajlar yazmaktalar. Lütfen böyle bos seylerle ugrasmasinlar. Biz dogrulugu kesin olmayan, ve ses getirecek bir mesaji öyle arastirip sormadan zaten yayinlamiyoruz. Bu tip sacma yollari deneyeceklerine herkesin kendi fikrini projesini acik acik yazmasi daha centilmence bisey olurdu. Ben bagimsiz bir sekilde bütün fizmeyi ve fizmelileri bagrima bastim. Siyasi konularda ise Fizmeye kardan fazla zarari olanlarin, bazi kisileri devletin Fizmeliler namina verdigi nemalardan faydalandirip, onlarin oylarini satin alarak, baskan secilen ve secilmek isteyen kisilere karsi Fizmelilerden gelen mesajlari burada yayinlayacagimi söylemek isterim. Su ana kadar gelen bir cok mesaji yayinlamadim. Cünkü yerine göre hakaret, yerine göre yapilan bir cok dogru ve yanlis isler anlatiliyor. Kimlerin kimlerin adina oy avciligina ciktigi, kimlerin kimin namina ne vaatler yaptigi ve en önemlisi kimin kimden neler aldigi belirtiliyor. Fakat kesin olarak ispatlanacak bir durum yok, ama ben inandim. Yakinda bu tip mesajlar burada yayinlanacak. Cünkü fizmelinin üc kurusluk bir cikar ugruna oyunu, yani gururunu satacak karekterde olmadigini görmek istiyorum. Ben sahsen Fizmede yasiyor olsaydim, benim namima gelen paranin hesabini sorardim. Kimsenin alninda aptal yazmiyor. Ama fizmede yasayanlar, bizim hizmetle filan ne isimiz var, yeterki sayin baskan rahatini sürdürsün, kral gibi yasasin diye düsünürlerse Allah selamet versin. Sunu kesinlikle söylemeliyim, benim Partiyle isim olmaz, hic kimseylede sorunum, alacagim verecegim yok. Ama yapilmasi gereken hizmetlerin yerine baska özel seylerin yapilmasi, bir Fizmeli olarak beni rahatsiz ediyor. Selam ve saygilarla
fizmeli@gmx.defizmeli@hotmail.com
mehmet dursun
Nerden: ege /izmir /menderes
Tarih: Prş 11 Ara 2008 20:37:04 CET
buradan bütün islam aleminin kurban bayramınıictenlikle kutlarım büyüklerimin ellerinden küçüklerin gözlerinden öper ve doğup büyüdüümyer olan fizme halkına selamlar
heack_boy_35@hotmail.comheack_boy_35@hotmail
MUSTAFA GÜNGÖRTarih: Çrş 10 Ara 2008 21:30:13 CET
TÜM FİZMELİ HEMŞEHRİLERİMİN KURBAN BAYRAMINI KUTLARIM. PELİTLİLİ MUSTAFA GÜNGÖR
mustafagungor52@gmail.com
zekeriya bilir
Nerden: fizme avdullu
Tarih: Çrş 10 Ara 2008 15:26:28 CET
diliniz tatlı söz edenlerden gözünüz mukemmeli görenlerden kulagınız dogruyu duyanlardan gönlünüz ALLAH icin Atanlardan olsun tum fizmelilerin BARAMI MUBAREK OLSUN
hakkı ayık
Nerden: izmir
Tarih: Çrş 10 Ara 2008 08:33:30 CET
tüm fizmelilern ve tüm islam aleminin kurban bayramını tebrik eder ve daha nice bayramlara sevdikleri ile ulaşmalarını allahtan niyaz ederim
hakki_kumru@hotmail.com
HÜSEYİN BİRTarih: Sal 09 Ara 2008 19:16:32 CET
göksel övmek seninle tanışmak istiyorum.adresim burada var telf:05369738054 anne ve babana selam söyle
fizme-kumru@hotmail.
vedat kasaltı
Nerden: bahrıyen
Tarih: Sal 09 Ara 2008 16:51:53 CET
selmlr bahrıyenden tum fızmelılerın kurban bayramını kutlarım derekoylulere tum muslumanlara saygılarımla bahrıyen
elif e.
Nerden: ege/izmir/menderes
Tarih: Sal 09 Ara 2008 10:12:18 CET
her tomurcuk yeni bir gülün,her gül yeni bir baharın,her bayram yeni haberlerin müjdelerin habercisidir.mutluluk ve huzur dolu bir bayram geçirmeniz dileğiyle.KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN... :)
zekeriye
Nerden: ege
Tarih: Pzt 08 Ara 2008 22:56:29 CET
köyümü çok özledim burnumda tütüyor hele bi gelebilsem nelerimi wermezdim ama ne fayda gelemiyorum işte neden olduğunu büşünürsünüz ama boşwerin beni doğduğun topraklara gömün
korgenlipoyraz52@hotmail.comkorganlipoyraz52@hot
SİNAN ÖĞME
Nerden: PELİTLİ
Tarih: Pzt 08 Ara 2008 21:04:58 CET
HERKEZİN BAYRAMINI KUTLAR HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLERİM ' HADİ EYVALLAH'
Göksal ÖVMEK
Nerden: KOCAELİ
Tarih: Pzt 08 Ara 2008 19:17:45 CET
Bütün Müslümanlar'ın Mübarek Kurban Bayramı Kutlu Olsun.
AHMET ALIŞIKTarih: Pzt 08 Ara 2008 17:01:20 CET
TÜM FİZME HALKININ MÜBAREK KURBAN BAYRAMINI KUTLAR HERKESE SAĞLIK VE MUTLULUK GETİRMESİNİ DİLİYORUM ANNEME BABAMA ali enişteme ve ablama selamlar iyi bayramlar
sezai aka
Nerden: zanakkale
Tarih: Pzt 08 Ara 2008 16:27:10 CET
kurban bayramının yüm müslüman alemine hayırlı olmsını temenli ede daha nice bayramlara canakkleden sezai aka
sezaiaka@mynet.comsezaiaka@mynet.com
salih azalma
Nerden: pendik istanbul
Tarih: Pzt 08 Ara 2008 14:46:07 CET
Tüm islam aleminin mubarek kuban bayramını kutlar saglıklı ve huzurlu bir bayram geçirmelerini yüce ALLAH.dan niyaz ederim.tüm kumrulu ve fizmelilere selam ve saygılar sunarım. İSTANBUL PENDİKTEN SALİH AZALMA
salihazalma@hotmail.com
HİDAYET ARACA CURA
Nerden: İZMİR BUCA
Tarih: Pzt 08 Ara 2008 10:56:26 CET
HERKESİN BAYRAMI MUBAREK OLSUN SELAMLAR
HİDAYET ARACA CURA
Nerden: İZMİR BUCA
Tarih: Pzt 08 Ara 2008 10:54:18 CET
SELAM FİZMELİLER ŞEYMA ELBİR TEYZESİNİN BİRTANESİ SORUN MODEMİN ARIZASI DEYİL OKUL AİLE BİRLİĞİ BU SENE ÇOK YORDU BENİ AMA BUNDAN SONRA GÖRÜŞECEĞİZ.TUĞBA BİLORE SANA BİZE GELDİĞİNDE NE DEDİM BİLMİYORUM AMA SENİN ADINA SEVİNDİM.EVLİLİK İÇİN DAHA KÜÇÜKSÜN OKULUNA DEVAM ET YENGEME ANNENE SELAM SÖYLE MERT VE BERK SELAM SÖYLÜYOR TUBACIM GÖRÜŞÜRÜZ
ibrahim azTarih: Pzt 08 Ara 2008 10:52:23 CET
sevgili fizmeli hemserilerim bütün islam aleminin kurban bayramini kutlar en içten dileklerimle hayirlara vesile olmasini dilerm avdulludan İBRAHİM AZ HERKEZE SAYGİLAR 
ibrahimaz20@hotmail.
yuısuf övmekTarih: Pzt 08 Ara 2008 10:32:32 CET
ben avdulludan yusuf şuan hatayda askerlık yapmaktayım buradan benı tanıyan herkezin kurban bayramını kutlarım allaha emanet olun...
mustafa yoldan
Nerden: SİNOP-Saraydüzü
Tarih: Pzt 08 Ara 2008 09:23:21 CET
Saraydüzü'nden selamlar.Öncelikle bizleri bu günlere kavuşturan yüce mevlaya şükürler olsun.Ve bugünlere,bayramlara kavuşamayan tüm din kardeşlerimizinde yüce mevlam bu günlerin hürmetine günahlarını af eylesin.Bende bu vesile ile tüm islam aleminin kurban bayramını en içten dileklerimle kutlar,daha nice bayramlara kavuşturması için yüce Allahtan niyaz ederim.Pelitli'lerin özellikle bayramını tebrik ederim.Arkadaşlara çok selamlar.
myoldan52@hotmail.com
Hüseyin dursun
Nerden: çigli izmir
Tarih: Paz 07 Ara 2008 20:42:53 CET
izmir den butun fizme keslik mahallesındekı ailemin ve akrabalarımın ve butun musluman aleminin mübarek kurban bayramını kutalarım
huseyin5235@hotmail.comhuseyin5235@hotmail.
erhan saylak
Nerden: samsun
Tarih: Paz 07 Ara 2008 20:34:39 CET
sevgili fizmeli hemşerilerimin kurban bayramını kutlar huzurlu neşeli günler dilerim.ayrıca başkanlık seçimine bir şeyler söylemek gerekirse kaç kişi şimdiki başkana görüşleriyle fikirleriyle ona yardımcı oldu.sağlıklı düşünerek,maddi manevi destek vererek güzel günlere doğru yol alabiliriz.
Mehmet Arşın`ın Fikirleri: anlayamadim ama, anladigim kadariyla su andaki baskana vatandasin maddi manevi destek vermediginden yakiniyorsunuz.Sayet anladigim gibiyse, bende size bir soru sormayi isterim.Siz sayin baskanin vatandasin fikrine ihtiyaci oldugunumu saniyorsunuz, veya maddi zorluk icinde oldugunumu kast ediyorsunuz.?
erhan52_55@hotmail.com
ünal akpan
Nerden: antalya
Tarih: Paz 07 Ara 2008 16:49:23 CET
tüm islam aleminin kuban bayramını kutlarım büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim
fizmeli_52@hotmail.c
ali baz
Nerden: sakarya/pamukova
Tarih: Paz 07 Ara 2008 19:01:48 CET
Bugün Kurban Bayramı, kurbanlar kesilecek sevap niyetiyle etler dağıtılacak herkese. Yürekler bir olacak gönüllere kilitlenecek. Gökler rahmet bereketiyle yağmurlar boşaltacak yeryüzüne. Bugün hepimizin yüreği şenlenip bayram sevinciyle coşacak. Hepimizin Kurban Bayramı kutlu olsun. 
 
alibazkumru@hotmail.
Powered by AkoBook V3.42